Site Rengi

Gaz Alma Makinesi

10.06.2020
8.090

Gaz alma ve cüruf giderme cihazı, alüminyum döküm işleminde hazırlanan ergiyik malzemenin içindeki istenmeyen gazların tahliyesi için kullanılan ekipmandır. Amaç erimiş alüminyum içindeki istenmeyen gazların, üretim sonrası parça içinde oluşturacakları etkileri minimize etmektir. En önemli etki porozitedir. Gaz olarak en önemli gaz Hidrojen gazıdır. Gaz giderme, gaz alma makinesi, ekipmanı ve detaylı bilgi için bize ulaşın.

HTE, müşterilerine yüksek teknoloji cihaz, ekipman ve endüstriyel robot geliştirmektedir. Metal enjeksiyon, alüminyum enjeksiyon, alüminyum döküm ve diğer işlemler için firmanızın ihtiyaç duyacağı gaz alma veya gaz giderme makinesini geliştirmekte ve hizmetinize sunmaktayız.

Ürünümüz geniş kontrol / operatör paneli, tam otomatik PLC kontrol, invertor kontrollü motorlar, ekran üzerinde anlık basınç takibi ve uyarı sistemi, log kaydı, düşük azot gazı ve flux uyarısı gibi bir çok özellikle donatılmıştır.

Touch Panel Operatör Paneli - Log Kayıdı/Data Çıkışı
▪ Tam otomatik PLC Kontrol SIEMENS
▪ Tüm Motorlar İnverter Kontrollü SIEMENS
▪ Rotor dizaynına uygun olarak 0 ‘ dan 750 rpm Rotor devir kapasitesi.
▪ Programlanabilir üç ayrı rotor devri
▪ Vorteks oluşumu ve gaz alma prosesi için 2 zamanlı çalışan Dalga kıran
▪ Şalt malzemeleri; Siemens, Telemequanic, Omron
▪ Ekran üzerinde anlık basınç takibi ve uyarı sistemi
▪ Ekran üzerinde anlık debi takibi ve uyarı sistemi
▪ Log kaydı
▪ Log kaydının USB veya Kablosuz veri transferi ile toplanabilmesi (OPSİYONEL)
▪ HTE Vakum Yogunluk Test Cihazı ile kablosuz haberleşme imkanı ile dilenirse gazalma parametrelerinin
otomatik düzeltilebilmesi
▪ Düşük Azot gazı ve Flux uyarı sistemi
▪ Gaz yada Flux bittiğinde otomatik start almama özelliği
▪ Farklı alaşımlar için 50 alt program seçeneği
▪ İstenilen miktar ve zamanda otomatik flux ilavesi
▪ Flux gramajının kontrol panelinden ayarlanması
▪ Enkoder ile mesafe ölçümü ve limit siviçleri
▪ 2 Ayrı Azot tüpünün tandem bağlanmasıyla, Azot tüplerinden biri boşaldığında otomatikman diğer tüpe geçiş.
▪ Tüm UNIVERSAL ISO rotor-şaftların kullanımı Ø 75/150 mm L : 600~1200 mm
▪ 1 yıl parça ve servis garantili

Türkiye’nin teknoloji üssü olan Teknopark İstanbul’da faaliyet gösteren HTE Endüstriyel Kontrol firması, alüminyum enjeksiyon firmaları için özel, yüksek teknoloji cihazlar geliştiriyor. Cihazlarından bir tanesi alüminyum enjeksiyon gaz giderme makinesidir. Ayrıca alüminyum dökümde gaz giderme makineleri de yapılmaktadır. Makine özel siparişe göre ve üstün özelliklerde üretilip sizlere teslim ediliyor. Ürünleri geliştirirken nümerik ve analitik olarak bütün hesaplamaları yapılmakta ve Akademik Danışman ile ürünler geliştirilmektedir. Analiz süreçleri ve ürünleri hakkında bilgi için bize ulaşın.  Ürünler test edilerek ve satış sonrası teknik destek sağlanarak süreç yürütülüyor. Yani üretim sisteminizi optimize edecek, firmanıza değer katacak, verimliliğinizi arttıracak bir süreç yönetimi. Ürün fiyatları, temin süresi ve üstün özellikleri için bizimle irtibat kurun. ,

  • Gaz giderme etkinliği yüksektir
  • Uygulama süresi kısadır
  • Tam otomatik olarak kullanılabilir
  • Üretim hattının verimliliğini arttırır
  • Kontrol ekranı ile kullanımı kolaydır

HTE (High Technology Equipment ) olarak müşterilerimizin üretim verimliliğini arttırmaya yönelik ekipman, cihaz ve robotlar geliştirmekteyiz. Firmanızın ihtiyaç duyduğu alanlarda ileri kontrol teknolojisine sahip ürünler geliştirerek firmanıza değer katmaktayız.

Hidrojenin erimiş sıvı haldeki Alüminyum’a giriş yolları Nelerdir?

Erimiş haldeki alüminyum alaşımının içine farklı yollarla hidrojen gazı girmektedir. Genel olarak özetleyecek olursak; pota atmosferinde ve etrafında oluşan nem, refrakter malzemenin içindeki nem, hidrokarbon içeren bileşiklerin yanması, yağlı ya da boyalı hurda malzemeler, ergitme işleminde kullanılan aletler / ekipmanlar, alaşım elementleri ve hammeddelerde oluşan nem’dir. Alüminyum döküm, enjeksiyon, kokil veya diğer döküm yöntemlerinde hidrojen gazının oluşumu engellenmeye çalışılmalı ve oluşan hidrojen gazınıda gaz giderme makinesi dediğimiz Gaz Alma Cihazı ile devre dışı bırakılmalıdır.

Sıvı Alüminyum Gaz Giderme Yöntemleri Nelerdir?

Bir çok yöntem bu zararlı durumu engellemek için kullanılmaktadır. Genel olarak Asal (inert) gaz uygulaması, vakum yöntemi ve ultrasonik yöntem olarak çeşitleri vardır. Asal gaz uygulama yapılarak gerçekleştirilen gaz giderme işleminde alüminyum içinden argon ya da azot gazı geçirilerek gaz giderme işlemi yapılmaktadır. Vakum yönteminde ise sıvı alüminyum vakum altına alınarak gaz alma işlemi yapılmaktadır. Ultrasonik yöntem de ise sıvı içinde basınç dalgaları oluşturularak çok sayıda küçük oyuklar açılır, bu şekilde ses dalgaları oluşturarak sağlanmaktadır.

Gaz Giderme Makinesi Geliştirilmesi ve Üretimi

HTE Endüstriyel Kontrol Teknolojileri firması olarak alüminyum döküm sektörüne yönelik yüksek teknoloji ekipmanlar geliştirmekte ve üretmektedir. Bu sayede müşterilerinin üretim hatlarının verimliliğini arttırmakta ve gelişimlerine katkıta bulunmaktadır. İleri kontrol ve otomasyon teknolojileri kullanarak inovatif ürün geliştirerek çağın gerektirdiği, Endüstri 4.0’a uygun sistemler geliştirmektedir. Ürün geliştirme ve süreçleri hakkında bilgi için ‘Ürün Geliştirme‘ makalesini okuyabilirsiniz.

HTE, gaz giderme yada diğer adıyla gaz alma işlemine özel ileri teknoloji gaz alma makinesi geliştirmekte ve müşterilerine sunmaktadır. Ürün geliştirme aşamalarında bilimsel yöntemlerle yürütülen çalışma sonucu elde edilen yüksek kalite ürünler ile, bekletiğiniz ve firmanızın ihtiyacı olar teknolojik cihazı geliştermekteyiz. Ürün ve cihazlarımız hakkında bilgi için ‘Ürünler‘ kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. ,

gaz alma makinesi, gaz giderme cihazı, alüminyum döküm
Gaz Alma Makinesi
Fiyat Teklifi İçin Bize Ulaşın

    Ziyaretçi Yorumları (1)