Site Rengi

Kalıp Yağlama Robotu

25.05.2020
5.665

Kalıp yağlama robotu, geliştirilmesi ve satışı için bu makale hazırlanmıştır. Metal Enjeksiyon üretim metodunda kalıbın yağlanması üretim prosesinin kalitesi açısından son derece önemlidir. Metal enjeksiyon sistemlerinde, erime noktası üzerine çıkartılan malzeme erimiş halde kalıp boşluğuna belirli boşlukta enjekte edilerek ürün üretilmesini sağlar. İşlem sonrası kalıbın ayrılması ve içerisinden ürünün kendisine ve kalıba zarar vermeden hızlı bir şekilde çıkartılması önemlidir. Kalıp yağlama elle, manuel olarak yapılabildiği gibi özel olarak geliştirilmiş özel kalıp yağlama robotu ile de bu işlem yapılmaktadır .

Dijitalleşen düyada özellikle üretim sistemleri karanlık fabrika kavramı ile öne çıkmaktadır. Aslında Endüstri 4.0 ile başlayan bu süreç artık tam otomasyon fabrikalara doğru gitmektedir. Metal enjeksiyon üretim tesislerinde tam otomasyon ile ürün üretmek için yağlama işlemininde otomasyon içinde yapılması gerekmetedir. Ayrıca yağlamanın düzenli ve eşit miktarda yapılması da ürün kalitesi açısından son derece önemlidir. Yani hem üretim açısından, hem kalıp ömrü açısından, hemde ürün kalitesi açısından bu tür kalıp spreyleme sistemlerinin kullanılması kaçınılmazdır. HTE olarak geliştirdiğimiz kalıp spreyleme makineleri ile üretim hattınızın verimliliğini arttırmakta, ayrıca çıkan ürünlerin aynı kalitede üretilmelerini sağlayarak size değer katmaktadır.

 • Ürün HTE teknik ekibi tarafından yerli Ar-Ge imkanları ile geliştirilmiş, yüksek kalitede bir üründür.
 • Ürün siparişi sonrası firmanıza, enjeksiyon makinenize ve ortamınıza göre ürün dizayn edilmekte ve özel isteklerinize göre de şekillenebilmektedir.
 • Kontrol sistemi, yazılımı ve diğer bütün elektronik-elektrik sistemi HTE tarafından geliştirilmiştir.
 • Yağlama kafaları standart olabileceği gibi kalıbınıza göre özel tasarlanmış ve üretilmiş kafalarda üretilmektedir.
 • Kendi yağ tankı ve basınçlandırma sistemi ile bütün ürün imkanı sağlamaktadır.
 • Üretim sürecinin verimliliğini arttırır
 • Ürün kalitesini arttırır
 • Üretim zamanını kısaltır
 • Yağ tasarrufu sağlar
 • Kalıp ömründe önemli derecede artış sağlar
 • HTE-SPREY-SL-01
 • HTE-SPREY-SL-02
 • HTE-SPREY-SL-03
 • HTE-SPREY-SL-04

Kalıp Yağlama Sistemleri

Alüminyum enjeksiyon sistemlerinde kalıbın ürün sonrası yağlanması amacı ile kullanılan bu sistemler, istenilen miktar ürünü, istenilen bölgeye homojen olarak yaymasını sağlamaktır. Püskürtme (sprey) yağlama sistemi de bilinen bu yapılar, ürün kalitesi açısından son derece önemlidir. Endüstri 4.0 fabrikalara uygun olarak geliştirilen bu sistemler, dijital ortamda hazırlanan çalışma prensibi ile fabrikanızın dijital yönetim sistemine entegre edilebilmektedir. Bu alanda detaylı bilgi için ‘İmalat Sanayinde Endüstriyel Robot Teknolojileri‘ makalemizi okuyabilirsiniz. Firmanızda bulunan enjeksiyon makinelerinin kapasitelerine uygun kalıp yağlama robotu siparişi için bize ulaşın.

kalıp yağlama robotu
Kalıp Yağlama Robotu

Kalıp Yağlama Robotu Neden Kullanılır

HTE Kalıp Yağlama Robotu, basınçlı dökümler için güvenilir püskürtme otomasyonu sağlar. DCM’nin üst tarafına monte edilmiş büyük esnekliğe sahip özel robot çözümleri. Özel püskürtme manifoldu ile donatılmış standart çok eksenli dökümhane robotları. Operatör dostu program sayesinde püskürtme programları ve döngüleri kolaylıkla yapılabilir ve ayarlanabilir. Robot belleğine onlarca püskürtme programı kaydedilebilir. Üretim verimliliğinizi arttırmak için önemli bir çözüm kaynağı sprey robot teknolojisidir.

Kalıp Yağlama Makinesi ve Kullanımı

Kalıp yağlama, üretim sisteminin kalitesi açısından vazgeçilmez bir operasyondur. Bu operasyonun yapan makine kalıp yağlama makinesi ve ekipmanlarıdır. Kalıp Sistemlerinde beklenen kalıp ömrü ve ürün kalitesi açısından yağlama miktarı, bölgesel yağlama ve belirli soğutma kapasitesi beklenen özelliklerdir. HTE, kurulduğu günden beri sürekli olarak inovatif ürünler geliştirerek üretim sektörünün hizmetine sunmaktadır. Döküm sektörünün vazgeçilmez üzere kalıp yağlama makinesi için bize ulaşın.

Yüksek Teknoloji Kalıp Spreyleme Robotu Üretimi

HTE, yüksek teknolojik cihaz serisine kalıp yağlama robotunu da eklemiştir. Profesyonel ekibi ve teknolojik altyapısı ile, üniversite-sanayi işbirliği koordinasyonunda yerli teknoloji kalıp spreyleme makinesini üretmiş ve imalat sanayinin hizmetine sunmuştur. Ürün geliştirme sürecinde bilimsel Araştırma ve Geliştirme (AR-GE) metodolojileri kullanarak, inovasyon odaklı ve yüksek kalite anlayışı ile ürün geliştiren HTE, Genişletilmiş Ürün Geliştirme yöntemini kullanmaktadır. Ürün geliştirme hakkında daha detaylı bilgi için ‘Ürün Geliştirme‘ makalemizi okuyabilirsiniz. Gerek satış, gerek satış sonrası bütün aşamalarda ürünlerin arkasında durmakta ve satış sonrası teknik servis hizmeti de sunmaktadır. Ürün Ürün ve hizmetlerimizi satın almak için bize ulaşın.

Fiyat Teklifi İçin Bize Ulaşın

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.